top of page

HABERLER

F. Can Büyük, ÇDSO eşliğinde Grieg Piyano Konçertosu'nu seslendirecek

F. Can Büyük, ÇDSO eşliğinde Grieg Piyano Konçertosu'nu seslendirecek

03.11.2023

Ferhat Can Büyük Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda sahne alıyor. ÇDSO 2023 / 2024 sezon programı kapsamında, 03 Kasım 2023 tarihinde 20:00'da gerçekleşecek konserde, Edward Grieg'in 1868 yılında bestelediği ünlü La Minör Op.16 Piyano Konçertosunu, Bulgar Şef Nayden Todorov yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirecek. Biletler, "Biletinial" üzerinden online olarak ya da ÇDSO gişelerinden temin edilebilir.

Ferhat Can Büyük AKM'de Chopin Konçerto Seslendirecek

Ferhat Can Büyük AKM'de Chopin Konçerto Seslendirecek

20.01.2023

Ferhat Can Büyük Atatürk Kültür Merkezi'nde sahne alıyor. Genç müzisyen İDSO 2022 / 2023 sezon programı kapsamında gerçekleşecek konserde, Chopin'in 2. Piyano Konçertosunu Şef Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile seslendirecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir.

Ferhat Can Büyük Bodrum Zai Yaşam Konseri

Ferhat Can Büyük Bodrum Zai Yaşam Konseri

15.09.2022

Bodrum Zai Yaşam sanatın farklı dallarını bir araya getiren çok yönlü yapısıyla edebiyat ve sanat dünyasından pek çok usta ismi ağırlayarak farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Ferhat Can Büyük konser ve etkinlik alanında sahne alacağı resitalinde, Schubert, Lizst ve Chopin eserlerinden oluşan bir seçkiyle Bodrum'lu müzikseverlerle buluşacak.

F. Can Büyük AKM'de Sahne Alıyor

F. Can Büyük AKM'de Sahne Alıyor

19.11.2021

F. Can Büyük uzunca bir zamandır beklenen ve açılışı bu yıl gerçekleşecek Atatürk Kültür Merkezi'nde sahne alıyor. İDSO 2021 / 2022 sezon programı bünyesinde gerçekleşecek konserde, genç müzisyen, Chopin'in çok sevilen 2. Piyano Konçertosunu Şef Dağhan Doğu yönetimindeki İDSO ile seslendirecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir.

2020 Yılı En İyi Beethoven Performans Ödülü

2020 Yılı En İyi Beethoven Performans Ödülü

03.04.2021

2020 Yılı Uluslararası Malezya Yarışması sonuçları pandemi nedeniyle biraz gecikmeli olarak açıklandı. Amerika, Asya ve Avrupa'nın önde gelen konservatuvarları müzik eğitmenlerinden oluşan jüri, en iyi performans taktiri ile anlamlı Beethoven Prize ödülünü Ferhat Can Büyük'e teslim etti.

Leeds Piyano Yarışması Seçmeleri Sonuçlandı

Leeds Piyano Yarışması Seçmeleri Sonuçlandı

25.01.2021

Bu yıl 20. si gerçekleştirilecek dünyanın en prestijli piyano yarışmalarından The International Leeds Piano Competition elemeleri sonuçlandı. Üç yılda bir yapılan bu önemli yarışma, günümüzde tanınan birçok piyanistin kariyerine önemli katkılar sağlamıştır. Bu yıl geçmiş dönemlere kıyasla %40'ın üzerinde bir başvuru yüzünden oldukça zorlu bir ön eleme süreci yaşayan jüri, dünyanın bir çok farklı ülkesinden katılan 264 piyanistin arasından 63 katılımcı seçti. Ferhat Can Büyük ise jürinin seçtiği müzisyenlerin içinden Türkiye'den kabul alan tek Piyanist olarak dikkat çekiyor. Genç piyanist, katlımcıların Londra, Berlin, Paris, Varşova, New York, Beijing, Tokyo ve Seoul da gerçekleştirecekleri performanslar ile değerlendirileceği yarışmanın Varşova ayağında yer alacak. Katılımcılar ve yarışma hakkında detaylı bilgi için fotoğrafın üzerine tıklayınız...

F. Can Büyük İDSO 2020/2021 Sezon Programında

F. Can Büyük İDSO 2020/2021 Sezon Programında

08.01.2021

İDSO, salonu dolduran, yoğun bir dinleyici kitlesinin katılımı ile gerçekleşen, 2018 yılı sezonu Ferhat Can Büyük konserinin ardından, 2020/2021 sezonunda yine Ferhat Can Büyük'e yer verdi. Ferhat Can Büyük İDSO eşliğinde, bu kez Beethoven 4. Piyano Konçertosu için sahne alacak. Konser, 08 Ocak 2021 Cuma günü C.R.R. Konser Salonu'nda, saat: 20:00’da gerçekleşecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir.

20. "Music Without Limits" Yarışması 1.lik ödülü

20. "Music Without Limits" Yarışması 1.lik ödülü

17.12.2020

Ferhat Can Büyük bu yıl 20. si düzenlenen Uluslararası Litvanya "Music Without Limits" yarışması solo piyano E Kategorisinde 1.lik ödülüne hak kazandı. Her yıl birçok ülkeden oldukça yüksek bir katılımla gerçekleşen yarışma, farklı enstrumanlardan ve farklı yaş gruplarına göre oluşturulan kategorilerde birçok müzisyeni ağırlıyor.

Ferhat Can Büyük TRT Radyo'ya Konuk Oluyor

Ferhat Can Büyük TRT Radyo'ya Konuk Oluyor

28.08.2020

TRT 3 Radyo klasik kuşağında Ayşe Yavaş'ın hazırlayıp sunduğu “Müzik Dile Gelse” programı, her hafta müzikseverlerle buluşuyor. 28 08 2020 Cuma günü Ferhat Can Büyük’ün konuk olacağı yayın, saat: 16:00 da başlayacak. İnternet üzerinden canlı dinlemek için lütfen resmin üzerine tıklayınız.

F. Can Büyük XXVII. Musica Classica Yarışması Birincisi

F. Can Büyük XXVII. Musica Classica Yarışması Birincisi

05.06.2020

Ferhat Can Büyük, bu yıl 27. 'si düzenlenen Moskova "Musica Classica" Yarışması solo piyano kategorisinde 1. lik ödülüne layık görüldü. Genç müzisyen aynı zamanda Tchaikovsky konservatuvarı dahil birçok önemli duayen konservatuvar eğitmeninin içinde bulunduğu jüriden Rusya dışından ödül kazanan tek katılımcı olması ile de dikkat çekti. Yarışma, bu yıl Covid 19 salgını sebebiyle uzaktan katılımla düzenlendi.

Ferhat Can Büyük IV. Varşova EFAM Festivalinde Sahne Alacak

Ferhat Can Büyük IV. Varşova EFAM Festivalinde Sahne Alacak

05.01.2020

Mimari tasarımı ile dikkat çeken Centrum Promocji Kultury konser salonu bu yıl IV. sü düzenlenen Varşova EFAM Festivaline ev sahipliği yapıyor. Festivalde sahne alacak müzisyenler, Avrupa'da konservatuvar eğitimi gören müzik öğrencileri arasından seçiliyor. Organizasyonun sponsorları arasında Yamaha ve Polonya Radyo'su da bulunuyor. Üç gün sürecek festivalin programına dahil edilen Ferhat Can Büyük 05 01 2020 tarihinde Polonya saati ile 13:00'de sahne alacak. Detaylı bilgi için fotoğrafa tıklayınız.

F. Can Büyük İDSO eşliğinde konser verecek

F. Can Büyük İDSO eşliğinde konser verecek

06.12.2018

İDSO 2018 – 2019 sezon programına dahil olan Ferhat Can Büyük, Şef Dağhan Doğu yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde L.V. Beethoven 3.Piyano Konçertosu’nu seslendirecek. Konser, 07 Aralık 2018 Cuma günü Caddebostan Kültür Merkezi – Büyük Salon’da, saat: 20:00’da gerçekleşecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir. İnternet üzerinden satın almak için fotoğrafa tıklayınız.

Ferhat Can Büyük Borusan Klasik Radyo'da…

Ferhat Can Büyük Borusan Klasik Radyo'da…

07.12.2018

Borusan Klasik Radyo'da Ayşe Yavaş'ın hazırlayıp sunduğu “Pizzicato” programı, her Cuma saat: 13.00’de, klasik müzik alanında başarılı sanatçıları, müzikseverlerle buluşturuyor. 07 Aralık 2018 Cuma günü Ferhat Can Büyük, yepyeni kayıtlarından hazırlanmış bir seçki ile programa konuk olacak. Programı canlı dinlemek için lütfen resmin üstüne tıklayınız...

Ferhat Can Büyük Kuğunun Şarkısı Programında…

Ferhat Can Büyük Kuğunun Şarkısı Programında…

05.12.2018

Ferhat Can Büyük, Füsun Özgüç’ün hazırlayıp sunduğu “Kuğunun Şarkısı” programına konuk oluyor. 05 Aralık 2018 Çarşamba saat: 14:00’da yayınlanacak programda, genç sanatçının müzikal yolculuğu, konserleri, ödülleri, geleceğe dönük planları hakkında sohbet edilecek ve bazı çalışmalarına yer verilecek. Programı canlı dinlemek için lütfen resmin üstüne tıklayınız...

Ferhat Can Büyük TRT 3 Radyo Klasik Kuşağı'nda…

Ferhat Can Büyük TRT 3 Radyo Klasik Kuşağı'nda…

03.12.2018

RT 3 Radyo klasik kuşağında Ayşe Yavaş'ın hazırlayıp sunduğu “Allegro” programı, her Pazartesi saat: 11.00’de, yayınlanıyor. Genç sanatçının daha once yayınlanmamış kayıtları ile konuk olacağı programı canlı dinlemek için lütfen resmin üzerine tıklayınız...

Ferhat Can Büyük Konseri Polonya Radyosunda

Ferhat Can Büyük Konseri Polonya Radyosunda

12.11.2018

PiK Polskie Radio, “Villa Blumwe’de Müzik Festivali “nde Ferhat Can Büyük’ü konuk ediyor. Polonya Ulusal Radyosu PiK tarafından radyo konserleri için kullanılmakta olan binanın tarihi adı, festivalin ismine de esin kaynağı oldu. Etkinlik, Piotr Orawski Vakfı tarafından düzenleniyor ve Bydgoszcz Müzik ve Dans Enstitüsü ile ortaklaşa finanse ediliyor. Festival bünyesinde gerçekleşecek konserler dizisi pazartesi günleri PiK Radyo "Klasik Salon" programından tüm Polonya’ya yayın yapacak. Genç müzisyenin “12 Kasım 2018” tarihli konserini internet üzerinden dinlemek isterseniz, 23:00’de fotoğrafın üzerine tıklayınız.

F. Can Büyük Uluslararası Bitola Yarışması'ndan iki ödül ile döndü

F. Can Büyük Uluslararası Bitola Yarışması'ndan iki ödül ile döndü

07.10.2018

Ferhat Can Büyük, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Makedonya - Uluslararası Bitola (Manastır) Piyano Yarışmasına katıldı. 05 – 07 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşen yarışmada jürinin 100 tam puan ile değerlendirdiği performansı ile birincilik ödülünü kazanan genç piyanist, ayrıca yarışma jürisinin tüm yarışma kategori birincileri arasından seçerek verdiği “jüri özel ödülü”nün de sahibi oldu. Sanat yönetmenliğini Milica Šperovik-Ribarski’nin gerçekleştirdiği yarışmanın jürisi uluslararası alanda tanınmış piyanist ve konservatuar öğretmenlerinden oluşuyor.

F. Can Büyük 37. Uluslararası Chopin Festivali'nde sahne alacak…

F. Can Büyük 37. Uluslararası Chopin Festivali'nde sahne alacak…

30.09.2018

Ferhat Can Büyük, bu sene 37. kez düzenlenen Uluslararası Chopin Sonbahar Festivali'nde Polonyalı müzik severlerle buluşacak. Aynı zamanda festivalin kapanış konseri olacak resital, yaklaşık 1 saat sürecek ve ağırlıklı olarak Chopin eserlerinden oluşacak. Konser, Polonya Ostrow Wielkopolski şehrinde saat 18.00'de başlayacak. Detaylı bilgi için fotoğrafa tıklayınız.

F. Can Büyük Toruń Senfoni Orkestrası eşliğinde konser verecek…

F. Can Büyük Toruń Senfoni Orkestrası eşliğinde konser verecek…

18.08.2018

Bu yıl 10.su düzenlenen Paderewsky Piyano Akademisinin en iyi katılımcıları arasına girmeyi başaran Ferhat Can Büyük, Şef Jakub Chrenowicz yönetimindeki Toruń Senfoni Orkestrası ile konser verecek müzisyenlerden biri oldu. Beethoven 3. Piyano Konçertosunu seslendirileceği konser, Polonya saati ile 20:00'da tarihi "Artus Court" konser salonunda gerçekleşecek.

Ferhat Can Büyük TRT 3 Radyo Klasik Kuşağı'nda…

Ferhat Can Büyük TRT 3 Radyo Klasik Kuşağı'nda…

09.07.2018

TRT 3 Radyo klasik kuşağında Ayşe Yavaş'ın hazırlayıp sunduğu “Allegro” programı, her Pazartesi saat: 11.00’de, yayınlanıyor. Ferhat Can Büyük, Polonya'da 1. lik ödülünü aldığı 31. Antonin Piyano Yarışmasında seslendirdiği eserlerle programa konuk olacak. Programı canlı dinlemek için lütfen resmin üzerine tıklayınız...

Ferhat Can Büyük yeni kayıtları ile Borusan Klasik Radyo'da…

Ferhat Can Büyük yeni kayıtları ile Borusan Klasik Radyo'da…

29.06.2018

Borusan Klasik Radyo'da Ayşe Yavaş'ın hazırlayıp sunduğu “Pizzicato” programı, her Cuma saat: 13.00’de, klasik müzik alanında başarılı sanatçıları, müzikseverlerle buluşturuyor. 29 Haziran Cuma günü Ferhat Can Büyük, Polonya'da 1. lik ödülünü aldığı 31. Antonin Piyano Yarışmasında seslendirdiği eserlerle programa konuk olacak. Programı canlı dinlemek için lütfen resmin üzerine tıklayınız...

F. C. Büyük 31. Antonin Piyano Yarışması birincilik ödülünü aldı…

F. C. Büyük 31. Antonin Piyano Yarışması birincilik ödülünü aldı…

03.06.2018

Geleneksel Polonya Antonin Piyano yarışması, 31 yıldır düzenlenen bir yarışma. Bu yarışmanın katılımcıları, Polonya sınırları içindeki Konservatuvar ve müzik okullarında eğitim almakta olan yabancı öğrenciler içinden ve konservatuvarların oluşturdukları kurul tarafından okullarını temsilen seçiliyor. Öğrencilerle birlikte bir anlamda konservatuvarlar'da yarışmış oluyorlar.

Yarışma, 2 eleme (stage) den oluşuyor. İlk eleme, Chopin eserleri, ikinci eleme ise katılımcıların kendi seçtikleri serbest eserleri içeriyor. Yarışma, kalabalık bir dinleyici kitlesi önünde, konser havasında gerçekleşiyor. Her iki elemenin en başarılı yarışmacısı ise "Grand Prize" ödülünü kucaklıyor.

Ferhat Can Büyük TRT 3 Radyo Klasik Kuşağı'nda...

Ferhat Can Büyük TRT 3 Radyo Klasik Kuşağı'nda...

23.04.2018

TRT 3 Radyo klasik kuşağında Ayşe Yavaş'ın hazırlayıp sunduğu “Allegro” programı, her Pazartesi saat: 11.00’de, yayınlanıyor. 23 Nisan 2018 Pazartesi günü Ferhat Can Büyük, konser kayıtlarından hazırlanmış bir seçki ile programa konuk olacak. Programı canlı dinlemek için lütfen resmin üstüne tıklayınız...

Borusan Klasik Radyo'da Ferhat Can Büyük Konseri…

Borusan Klasik Radyo'da Ferhat Can Büyük Konseri…

20.04.2018

Borusan Klasik Radyo'da Ayşe Yavaş'ın hazırlayıp sunduğu “Pizzicato” programı, her Cuma saat: 13.00’de, klasik müzik alanında başarılı sanatçıları, müzikseverlerle buluşturuyor. 20 Nisan 2018 Cuma günü Ferhat Can Büyük, konser kayıtlarından hazırlanmış bir seçki ile programa konuk olacak. Programı canlı dinlemek için lütfen resmin üstüne tıklayınız.

TRT 3 Radyo'da Ferhat Can Büyük Konseri…

TRT 3 Radyo'da Ferhat Can Büyük Konseri…

04.01.2018

TRT Radyo-3 Klasik Kuşağında Neşe Tartanoğlu’nun hazırladığı “Gençlere” programı, 18 yıldır, her Perşembe 11.00’de, dünyanın tanıdığı başarılı yıldız sanatçılarımızı, stüdyosunda konuk ediyor ve seslerini, konserlerinden, kayıtlarından en güzel örnekleri paylaşıyor. 04 Ocak 2018 Perşembe günü Ferhat Can Büyük - Ankara The Podium Hall konser kayıtlarının yayınlanacağı programda aynı zamanda kendisi ile telefon bağlantısı kurularak bir de röportaj gerçekleştirilecek.

Ferhat Can Büyük, Ankara ve İstanbul'da resital verecek…

Ferhat Can Büyük, Ankara ve İstanbul'da resital verecek…

27.12.2017

Ferhat Can Büyük vereceği konserlerle İstanbul ve Ankara'lı müzikseverlerle buluşacak. Ankara'nın genç ve butik konser salonlarından olan Podium Hall, özenli hazırlanmış etkileyici salonu ve yüksek kalitede piyanosu ile konser mekanlarına yepyeni standartlar getiriyor. Genç müzisyen Scarlatti, Brahms ve Chopin eserlerinden oluşan bir programla sahne alacak. 27 12 2017 tarihinde gerçekleşecek etkinliğin biletleri Biletix'den edinilebilir (biletix - link için fotoğrafın üstüne tıklayınız). İstanbul Konseri ise Hollanda Başkonsolosluğu'nda 08 01 2018 tarihinde gerçekleşecek...

Ferhat Can Büyük Andante ile bir röportaj gerçekleştirdi…

Ferhat Can Büyük Andante ile bir röportaj gerçekleştirdi…

01.08.2017

Türkiyenin önde gelen klasik müzik dergilerinden "Andante" Ferhat Can Büyük ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Derginin tam sayfa yer verdiği söyleşi, Ağustos 2017 sayısında yayınlandı.

Ferhat Can Büyük Gazeta Pomorska ile bir röportaj gerçekleştirdi…

Ferhat Can Büyük Gazeta Pomorska ile bir röportaj gerçekleştirdi…

23.06.2017

Polonya medyasından, "Gazeta Pomorska" Ferhat Can Büyük ile bir röportaj gerçekleştirdi. Gazetenin tam sayfa yer verdiği röportaj, 23 06 2017 tarihinde yayınlandı.

Ferhat Can Büyük, Polonyalı genç besteci  Łukasz Olszówka'nın yeni eserinin prömiyeri için sahne alacak…

Ferhat Can Büyük, Polonyalı genç besteci Łukasz Olszówka'nın yeni eserinin prömiyeri için sahne alacak…

16.05.2017

Ferhat Can Büyük, 16 05 2017 tarihinde Polonyalı genç besteci Łukasz Olszówka'nın piyano için bestelediği "Psychodens" isimli eserinin ilk seslendirilişinde sahne alacak... Bydgoszcz Müzik Akademi Konser Salonu'nda Polonya saati ile 18:30'da başlayacak konser, halka açık olacak.

Ferhat Can Büyük, Varşova'da sahne alıyor…

Ferhat Can Büyük, Varşova'da sahne alıyor…

01.03.2017

Ferhat Can Büyük, Türkiye Polonya Konsolosluğu'nun Chopin doğum günü anması için düzenlediği organizasyonunda sahne alacak. Polonya saati ile 12:00'de başlayacak konser, Varşova The Zygmunt Jan Rumel Halk Kütüphanesi'nde gerçekleşecek. Sanatçımız konserinde F. Chopin ve Türk besteci Ulvi Cemal Erkin'in eserlerinden oluşan bir programla Polonya'lı müzikseverlerle buluşacak.

Ferhat Can Büyük, TRT 3 Radyo'ya konuk oluyor…

Ferhat Can Büyük, TRT 3 Radyo'ya konuk oluyor…

02.02.2017

TRT 3 Radyo Klasik Müzik Kuşağı'nın sevilen programlarından "Bir Misafirimiz Var" Ferhat Can Büyük'ün 02 Kasım 2016 tarihinde Ankara / Mozarthouse'da verdiği resitali yayınlayacak. Programda aynı zamanda genç sanatçı adayımız ile yapılan bir röportaj ve konseri izlemeye gelen dinleyicilerin konser hakkındaki görüşlerine de yer verilecek. Program 2 Şubat 2017 tarihinde Türkiye saati ile 20:00'da yayınlanacak

Ferhat Can Büyük, 21 12 2016 Saat:15:00'da Borusan Klasik Radyo'da…

Ferhat Can Büyük, 21 12 2016 Saat:15:00'da Borusan Klasik Radyo'da…

21.12.2016

Ferhat Can Büyük, Füsun Koçoğlu Özgüç'ün hazırlayıp sunduğu Borusan Klasik Radyo Kuğu'nun Şarkısı programı'na konuk oldu. Program 21 Aralık 2016 Çarşamba günü saat: 15:00 da yayınlanacak... Programda, 25 Aralık tarihinde İdil Biret öğrencileri ile birlikte vereceği Paris'te Bir Gece isimli ortak konser hakkında sohbet edecek ve Hollanda Bergen'de verdiği konser kayıtları yer alacak.

Pariste Bir Gece

Pariste Bir Gece

25.12.2016

Aralarında Ferhat Can Büyük'ün de bulunduğu İdil Biret'in öğrencileri, bu özel gecede Fransız sanatına damgasını vurmuş büyük bestecilerin yapıtlarını icra edecekler.

“Paris’te Bir Gece” isimli konser, 25 Aralık saat 17.00’da Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Konserin biletleri Biletix satış noktalarından temin edilebilir.

Ferhat Can Büyük Mozarthaus'da Anakara'lı müzikseverler ile buluşuyor.

Ferhat Can Büyük Mozarthaus'da Anakara'lı müzikseverler ile buluşuyor.

02.11.2016

Ankara'nın seçkin konser mekanlarından Mozarthaus, 02 Kasım 2016 tarihinde, müzikseverlere, kapılarını Ferhat Can Büyük Piyano resitali için açıyor. Bach, Mozart ve Chopin'den eserlerin yer alacağı konser, saat: 20:00'de gerçekleşecek. Biletler Biletix'den temin edilebilir.

Ferhat Can Büyük,17 09 2016 Saat: 11:00'de TRT Müzik televizyonu Müzik Gündem programına konuk olacak.

Ferhat Can Büyük,17 09 2016 Saat: 11:00'de TRT Müzik televizyonu Müzik Gündem programına konuk olacak.

17.09.2016

Ferhat Can Büyük TRT Müzik - Sn Aysel Yörükoğlu'nun yapımcılığını üstlendiği Müzik Gündem programına konuk olacak. Ferhat Can Büyük'ün röportajı ve Hollanda - Bergen'de verdiği resitalinden'de görüntülerin de yer alacağı programın tekrarı ise 18 09 2016 tarihinde saat: 17:00'de yayınlanacak.

Ferhat Can Büyük, 16 09 2016 Saat: 10:00'da TRT Radyo 3 Klasik Kuşağı - Allegro Programında…

Ferhat Can Büyük, 16 09 2016 Saat: 10:00'da TRT Radyo 3 Klasik Kuşağı - Allegro Programında…

16.09.2016

TRT 3 Radyo - Sn Ayşe Yavaş Dirik'in yapımcılığını üstlendiği Allegro programı Ferhat Can Büyük'ün yurt dışı konserleri ve ev kayıtlarından oluşan bir seçkiye yer veriyor. Program 16.09.2016 Saat: 10:00 'da yayınlanacak.

Ferhat Can Büyük, piyano eğitimini Polonya'da sürdürecek.

Ferhat Can Büyük, piyano eğitimini Polonya'da sürdürecek.

01.09.2016

Ferhat Can Büyük, eğitimine, Borusan Kocabıyık Vakfı burs desteği ile Avrupa'nın önemli müzik okullarından Polonya - Feliks Nowowiejski Konservatuarı'nda, Prof. Ewa Poblocka'nın piyano sınıfında devam edecek.

Ferhat Can Büyük D-Marine Klasik Müzik Festivali'nde

Ferhat Can Büyük D-Marine Klasik Müzik Festivali'nde

07.08.2016

Ferhat Can Büyük, Gün Batımı konserlerinde Bodrum dinleyicisi ile buluştu. Türkiye'nin başlıca uluslararası müzik festivalleri içinde olan
D Marin Klasik Müzik Festivali 2016 yılının genç yüzü olarak Ferhat Can Büyük'e yer verdi. Festivalin hazırladığı broşürden alıntıladığımız haber aşağıda:
"İş Sanat'ın genç yeteneklere armağanı olan “Parlayan Yıldızlar Meriç Soylu Ödülleri” 2015 yılı birincisi Ferhat Can Büyük, ilk konçertosunu henüz 15 yaşındayken İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın eşliğinde, Antonio Pirolli'nin yönetiminde seslendirdi. İş Sanat birinciliğinin ardından geçtiğimiz sezon Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde sahneye çıkan Büyük, İdil Biret, Ewa Poblocka, Andrei Diev, Herbert Schuch ve Matti Raekallio gibi duayenlerin ustalık sınıflarında büyük başarılar gösterdi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda, Prof. Meral Yapalı ile olan eğitimine devam etmekte olan sanatçı, Türkiye'nin gurur kaynağı piyano virtüözlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ferhat Can Büyük, 22 Ağustos 2016 tarihinde, saat 22.00'de festivalde yer alan Gün Batımı Konseri’ndeki programı ile müzik tarihinin piyano için en parlak yüzyılına uzanarak, romantik dönemin ustalarına saygısını sunacak".

07.08. 2016 Tarihinde Gerçekleşen Hollanda - Bergen Konserinden Görüntüler…

07.08. 2016 Tarihinde Gerçekleşen Hollanda - Bergen Konserinden Görüntüler…

28.07.2016

Ferhat Can Büyük, verdiği konserlerde Hollanda’lı müzikseverlerle buluştu. Özel akustiğe sahip tarihi mekanlarda gerçekleştirilen konserler dinleyicinin büyük ilgisi ile coşku içinde geçti.

F.Can Büyük, TIHMS Academy bursu ile Holanda'da...

F.Can Büyük, TIHMS Academy bursu ile Holanda'da...

10.07.2016

Klasik müzik dünyasının prestijli organizasyonlarından biri olan The International Holland Music Sessions, bu yıl Türkiye'de ilk defa bir öğrenciye burs vererek performans sergilemesi için konuk ediyor. Ferhat Can Büyük TIHMS konserleri 4 ve 7 Ağustos 2016 tarihlerinde Hollanda'nın Bergen şehrinde gerçekleşecek.

Ferhat Can Büyük, Avusturya Arlberg 1800 Concert Hall'da Resital verecek

Ferhat Can Büyük, Avusturya Arlberg 1800 Concert Hall'da Resital verecek

25.12.2015

Ferhat Can Büyük, Avusturya Arlberg 1800 Concert Hall'da 3 Aralık 2015 tarihinde bir resital için hazırlanıyor. Alp dağlarının zirvesinde tarihi bir yapının içine kurulan konser salonu şahane akustiği ve çok özel bir sese sahip piyanosu ile ünlü.

İş Sanat 2015-16 Sezonu Açılış Konseri'nde Ferhat Can Büyük

İş Sanat 2015-16 Sezonu Açılış Konseri'nde Ferhat Can Büyük

07.12.2015

Ferhat Can Büyük, Şef Sacha Goetzel yönetiminde Borusan Filarmoni eşliğinde 16. İş Sanat Festival’inin açılış konseri için Poyraz Baltacıgil ve Hande Küden ile birlikte sahne aldı. İstanbul'lu müzikseverlerin doldurduğu salonda dinleyiciden tam not alan genç müzisyenler Beethoven'in "Triple Concerto"sunu seslendirdiler.

Meriç Soylu Parlayan Yıldızlar  Ödülü Sahibini Buldu

Meriç Soylu Parlayan Yıldızlar Ödülü Sahibini Buldu

02.06.2015

İş Sanat organizasyonunda her yıl Meriç Soylu anısına düzenlenen Parlayan Yıldızlar yarışması 2015 yılı birincisi Ferhat Can Büyük oldu. Milli Reasürans Konser Salonu'nda gerçekleştirilen törene Soylu ailesi, yarışmacılar ve sanatseverler katıldı. Törende genç piyanist ödülünü Meriç Soylu'nun dedesi Fuat Diriker'in elinden aldı.

  • White Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • YouTube Social  Icon
bottom of page