top of page

HABERLER

F. Can Büyük, ÇDSO eşliğinde Grieg Piyano Konçertosu'nu seslendirecek

F. Can Büyük, ÇDSO eşliğinde Grieg Piyano Konçertosu'nu seslendirecek

03.11.2023

Ferhat Can Büyük Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda sahne alıyor. ÇDSO 2023 / 2024 sezon programı kapsamında, 03 Kasım 2023 tarihinde 20:00'da gerçekleşecek konserde, Edward Grieg'in 1868 yılında bestelediği ünlü La Minör Op.16 Piyano Konçertosunu, Bulgar Şef Nayden Todorov yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirecek. Biletler, "Biletinial" üzerinden online olarak ya da ÇDSO gişelerinden temin edilebilir.

Ferhat Can Büyük AKM'de Chopin Konçerto Seslendirecek

Ferhat Can Büyük AKM'de Chopin Konçerto Seslendirecek

20.01.2023

Ferhat Can Büyük Atatürk Kültür Merkezi'nde sahne alıyor. Genç müzisyen İDSO 2022 / 2023 sezon programı kapsamında gerçekleşecek konserde, Chopin'in 2. Piyano Konçertosunu Şef Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile seslendirecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir.

Ferhat Can Büyük Bodrum Zai Yaşam Konseri

Ferhat Can Büyük Bodrum Zai Yaşam Konseri

15.09.2022

Bodrum Zai Yaşam sanatın farklı dallarını bir araya getiren çok yönlü yapısıyla edebiyat ve sanat dünyasından pek çok usta ismi ağırlayarak farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Ferhat Can Büyük konser ve etkinlik alanında sahne alacağı resitalinde, Schubert, Lizst ve Chopin eserlerinden oluşan bir seçkiyle Bodrum'lu müzikseverlerle buluşacak.

F. Can Büyük AKM'de Sahne Alıyor

F. Can Büyük AKM'de Sahne Alıyor

19.11.2021

F. Can Büyük uzunca bir zamandır beklenen ve açılışı bu yıl gerçekleşecek Atatürk Kültür Merkezi'nde sahne alıyor. İDSO 2021 / 2022 sezon programı bünyesinde gerçekleşecek konserde, genç müzisyen, Chopin'in çok sevilen 2. Piyano Konçertosunu Şef Dağhan Doğu yönetimindeki İDSO ile seslendirecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir.

2020 Yılı En İyi Beethoven Performans Ödülü

2020 Yılı En İyi Beethoven Performans Ödülü

03.04.2021

2020 Yılı Uluslararası Malezya Yarışması sonuçları pandemi nedeniyle biraz gecikmeli olarak açıklandı. Amerika, Asya ve Avrupa'nın önde gelen konservatuvarları müzik eğitmenlerinden oluşan jüri, en iyi performans taktiri ile anlamlı Beethoven Prize ödülünü Ferhat Can Büyük'e teslim etti.

Leeds Piyano Yarışması Seçmeleri Sonuçlandı

Leeds Piyano Yarışması Seçmeleri Sonuçlandı

25.01.2021

Bu yıl 20. si gerçekleştirilecek dünyanın en prestijli piyano yarışmalarından The International Leeds Piano Competition elemeleri sonuçlandı. Üç yılda bir yapılan bu önemli yarışma, günümüzde tanınan birçok piyanistin kariyerine önemli katkılar sağlamıştır. Bu yıl geçmiş dönemlere kıyasla %40'ın üzerinde bir başvuru yüzünden oldukça zorlu bir ön eleme süreci yaşayan jüri, dünyanın bir çok farklı ülkesinden katılan 264 piyanistin arasından 63 katılımcı seçti. Ferhat Can Büyük ise jürinin seçtiği müzisyenlerin içinden Türkiye'den kabul alan tek Piyanist olarak dikkat çekiyor. Genç piyanist, katlımcıların Londra, Berlin, Paris, Varşova, New York, Beijing, Tokyo ve Seoul da gerçekleştirecekleri performanslar ile değerlendirileceği yarışmanın Varşova ayağında yer alacak. Katılımcılar ve yarışma hakkında detaylı bilgi için fotoğrafın üzerine tıklayınız...

F. Can Büyük İDSO 2020/2021 Sezon Programında

F. Can Büyük İDSO 2020/2021 Sezon Programında

08.01.2021

İDSO, salonu dolduran, yoğun bir dinleyici kitlesinin katılımı ile gerçekleşen, 2018 yılı sezonu Ferhat Can Büyük konserinin ardından, 2020/2021 sezonunda yine Ferhat Can Büyük'e yer verdi. Ferhat Can Büyük İDSO eşliğinde, bu kez Beethoven 4. Piyano Konçertosu için sahne alacak. Konser, 08 Ocak 2021 Cuma günü C.R.R. Konser Salonu'nda, saat: 20:00’da gerçekleşecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir.

20. "Music Without Limits" Yarışması 1.lik ödülü

20. "Music Without Limits" Yarışması 1.lik ödülü

17.12.2020

Ferhat Can Büyük bu yıl 20. si düzenlenen Uluslararası Litvanya "Music Without Limits" yarışması solo piyano E Kategorisinde 1.lik ödülüne hak kazandı. Her yıl birçok ülkeden oldukça yüksek bir katılımla gerçekleşen yarışma, farklı enstrumanlardan ve farklı yaş gruplarına göre oluşturulan kategorilerde birçok müzisyeni ağırlıyor.

  • White Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • YouTube Social  Icon
bottom of page