HABERLER

F. Can Büyük AKM'de Sahne Alıyor

F. Can Büyük AKM'de Sahne Alıyor

19.11.2021

F. Can Büyük uzunca bir zamandır beklenen ve açılışı bu yıl gerçekleşecek Atatürk Kültür Merkezi'nde sahne alıyor. İDSO 2021 / 2022 sezon programı bünyesinde gerçekleşecek konserde, genç müzisyen, Chopin'in çok sevilen 2. Piyano Konçertosunu Şef Dağhan Doğu yönetimindeki İDSO ile seslendirecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir.

2020 Yılı En İyi Beethoven Performans Ödülü

2020 Yılı En İyi Beethoven Performans Ödülü

03.04.2021

2020 Yılı Uluslararası Malezya Yarışması sonuçları pandemi nedeniyle biraz gecikmeli olarak açıklandı. Amerika, Asya ve Avrupa'nın önde gelen konservatuvarları müzik eğitmenlerinden oluşan jüri, en iyi performans taktiri ile anlamlı Beethoven Prize ödülünü Ferhat Can Büyük'e teslim etti.

Leeds Piyano Yarışması Seçmeleri Sonuçlandı

Leeds Piyano Yarışması Seçmeleri Sonuçlandı

25.01.2021

Bu yıl 20. si gerçekleştirilecek dünyanın en prestijli piyano yarışmalarından The International Leeds Piano Competition elemeleri sonuçlandı. Üç yılda bir yapılan bu önemli yarışma, günümüzde tanınan birçok piyanistin kariyerine önemli katkılar sağlamıştır. Bu yıl geçmiş dönemlere kıyasla %40'ın üzerinde bir başvuru yüzünden oldukça zorlu bir ön eleme süreci yaşayan jüri, dünyanın bir çok farklı ülkesinden katılan 264 piyanistin arasından 63 katılımcı seçti. Ferhat Can Büyük ise jürinin seçtiği müzisyenlerin içinden Türkiye'den kabul alan tek Piyanist olarak dikkat çekiyor. Genç piyanist, katlımcıların Londra, Berlin, Paris, Varşova, New York, Beijing, Tokyo ve Seoul da gerçekleştirecekleri performanslar ile değerlendirileceği yarışmanın Varşova ayağında yer alacak. Katılımcılar ve yarışma hakkında detaylı bilgi için fotoğrafın üzerine tıklayınız...

F. Can Büyük İDSO 2020/2021 Sezon Programında

F. Can Büyük İDSO 2020/2021 Sezon Programında

08.01.2021

İDSO, salonu dolduran, yoğun bir dinleyici kitlesinin katılımı ile gerçekleşen, 2018 yılı sezonu Ferhat Can Büyük konserinin ardından, 2020/2021 sezonunda yine Ferhat Can Büyük'e yer verdi. Ferhat Can Büyük İDSO eşliğinde, bu kez Beethoven 4. Piyano Konçertosu için sahne alacak. Konser, 08 Ocak 2021 Cuma günü C.R.R. Konser Salonu'nda, saat: 20:00’da gerçekleşecek. Biletler, Biletix satış noktaları ya da İDSO gişelerinden temin edilebilir.

20. "Music Without Limits" Yarışması 1.lik ödülü

20. "Music Without Limits" Yarışması 1.lik ödülü

17.12.2020

Ferhat Can Büyük bu yıl 20. si düzenlenen Uluslararası Litvanya "Music Without Limits" yarışması solo piyano E Kategorisinde 1.lik ödülüne hak kazandı. Her yıl birçok ülkeden oldukça yüksek bir katılımla gerçekleşen yarışma, farklı enstrumanlardan ve farklı yaş gruplarına göre oluşturulan kategorilerde birçok müzisyeni ağırlıyor.

Ferhat Can Büyük TRT Radyo'ya Konuk Oluyor

Ferhat Can Büyük TRT Radyo'ya Konuk Oluyor

28.08.2020

TRT 3 Radyo klasik kuşağında Ayşe Yavaş'ın hazırlayıp sunduğu “Müzik Dile Gelse” programı, her hafta müzikseverlerle buluşuyor. 28 08 2020 Cuma günü Ferhat Can Büyük’ün konuk olacağı yayın, saat: 16:00 da başlayacak. İnternet üzerinden canlı dinlemek için lütfen resmin üzerine tıklayınız.

F. Can Büyük XXVII. Musica Classica Yarışması Birincisi

F. Can Büyük XXVII. Musica Classica Yarışması Birincisi

05.06.2020

Ferhat Can Büyük, bu yıl 27. 'si düzenlenen Moskova "Musica Classica" Yarışması solo piyano kategorisinde 1. lik ödülüne layık görüldü. Genç müzisyen aynı zamanda Tchaikovsky konservatuvarı dahil birçok önemli duayen konservatuvar eğitmeninin içinde bulunduğu jüriden Rusya dışından ödül kazanan tek katılımcı olması ile de dikkat çekti. Yarışma, bu yıl Covid 19 salgını sebebiyle uzaktan katılımla düzenlendi.

Ferhat Can Büyük IV. Varşova EFAM Festivalinde Sahne Alacak

Ferhat Can Büyük IV. Varşova EFAM Festivalinde Sahne Alacak

05.01.2020

Mimari tasarımı ile dikkat çeken Centrum Promocji Kultury konser salonu bu yıl IV. sü düzenlenen Varşova EFAM Festivaline ev sahipliği yapıyor. Festivalde sahne alacak müzisyenler, Avrupa'da konservatuvar eğitimi gören müzik öğrencileri arasından seçiliyor. Organizasyonun sponsorları arasında Yamaha ve Polonya Radyo'su da bulunuyor. Üç gün sürecek festivalin programına dahil edilen Ferhat Can Büyük 05 01 2020 tarihinde Polonya saati ile 13:00'de sahne alacak. Detaylı bilgi için fotoğrafa tıklayınız.

  • White Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • YouTube Social  Icon